Ako jeste, zahvalite doktoru Bahu što u njegovom sistemu cvetnih esencija postoji Impatiens, jer da ne postoji trebalo bi je izmisliti!
Impatiens, Impatiens glandulifera ili nedirak je prva biljka koju je Dr Bah „otkrio“ 1928. godine, tražeći biljke koje bi odgovarale njegovim emotivnim i mentalnim stanjima i raspoloženjima.
Po izjavama njegovih prijatelja i saradnice Nore Viks, saznajemo da je i on bio tip Impatiens: nije bio mnogo društven, voleo je da radi sam, pratio je svoju intuiciju i brzo donosio odluke, znao je brzo da se naljuti, ali i da brzo zaboravi svoju ljutnju.
Ako ste tip Impatiens, najverovatnije ste pametni, brzo mislite i još brže radite. Ali, pošto u svakoj priči ima neko ali, vi u toj brzini veoma često previđate mnoge stvari I pravite greške… pa bi se moglo nekad i posumnjati u tu pamet! Odluke donosite brzo, bez mnogo promišljanja. U akciju krećete odmah, sa velikom energijom, što vas brzo iscrpljuje. Takođe u svojoj jurnjavi, previđate i one lepe i pozitivne stvari zbog kojih vredi usporiti, zastati i uživati u njima. Eto razloga da nastavite da čitate - ako imate strpljenja!
Nestrpljivost donosi i usamljenost, jer u odnosima sa ljudima znate da budete grubi kada oni nisu u stanju da prate vaš ritam. Sporost vas toliko iritira da ste pod stalnom tenzijom i samim tim dobar ste kandidat za glavobolje, hipertenziju i razne psihosomatske poremećaje.
Kad pitamo da li ste rođeni nestrpljivi, samo proveravamo da li to koristite kao izgovor da i dalje negujete svoju nestrpljivost. Pa i da jeste, nestrpljivost je skoro kao i svaka druga loša navika kojoj se potpuno prepuštamo, ne misleći da je možemo promeniti. Strpljenje se jednostavno uči, kao i sve ostalo. Naučnici su utvrdili da je neokorteks (područje mozga koje pripada racionalnom umu) odgovoran za strpljenje, odnosno da je strpljenje faktor razuma, a ne emocija. To znači da strpljenje ne dolazi samo od sebe, ono se mora razvijati.
Strpljenje je svakako jedna od težih lekcija koju treba da naučimo, posebno danas kada je sve ubrzano i kad bismo svi hteli sve i to ODMAH!
Strpljenje je svakako jedna od težih lekcija koju treba da naučimo, posebno danas kada je sve ubrzano i kad bismo svi hteli sve i to ODMAH! Nedostatak strpljenja izaziva nelagodu i nemir, bes, nezadovoljstvo, impulsivno i antisocijalno ponašanje i uopšte nesposobnost tolerancije na frustraciju. Narodna izreka kaže: Strpljen, spašen! Razvijanje strpljenja je najbolji lek za frustraciju.
Cvetna esencija Impatiens uspostavlja spokoj i ravnotežu.

Sa njom dobijamo više vremena jer izgrađujemo poverenje u vreme i životne ritmove i činjenicu da se sve stvari konačno rešavaju onda kad je za to pravo vreme.
Svetlana Bogdanović
https://issuu.com/bahovecvetnekapi/

+381-62-17-97-437